Nowy numer 48/2022 Archiwum

43. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy pod hasłem "Eucharystia - prawdziwe Życie"

Na trasę pierwsze grupy wyruszą 4 sierpnia, a nie tak jak dotychczas 3 sierpnia. Już można się zapisywać do udziału.

Pielgrzymka będzie o dzień krótsza niż w latach poprzednich. - Pielgrzymować będziemy tylko w jednej kolumnie trasą przez Bełżyce, Chodel, Księżomierz. Pierwszego dnia pątnicy docierają do Chodla, a drugiego do Księżomierzy (Msza św. u św. Otylii), później trasy są podobne do tych tradycyjnych. Już 4 sierpnia na szlak wyruszą grupy 1, 2 i 3, a kolejny dzień to kolejne trzy grupy i tak rotacyjnie do 14 sierpnia - wyjaśnia ks. Mirosław Ładniak. Każda grupa liczyć będzie maksymalnie do 100 pątników

Pielgrzymkę rozpocznie Msza św. w archikatedrze lubelskiej 4 lipca o godz. 6.00. Bezpośrednio po liturgii pątnicy wyruszą w drogę z placu katedralnego przez ulice: Krakowskie Przedmieście, Kapucyńską, Gabriela Narutowicza, Głęboką, al. Kraśnicką, a dalej do Konopnicy i Wilkołaza.

Konferencje podczas pielgrzymki wygłosi salwatorianin, ks. Paweł Wróbel. - Tak jak w ubiegłych latach będzie działać fundusz „Idę z Tobą”. Intencje przyjmowane będą w parafiach – dodaje ks. Ładniak.

Zapisy na pielgrzymkę do 10 lipca odbywać się będą wyłącznie internetowo i prowadzone będą przez księży przewodników grup. - Na każdy dzień wyznaczyliśmy do prowadzenia trzy grupy. Pierwszeństwo w zapisach na dany dzień będą mieli pielgrzymi z grup prowadzących w tym dniu pielgrzymkę - czytamy na stronie pielgrzymki.

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy