Nowy numer 39/2023 Archiwum

Lubelskie archiwa na liście UNESCO wystawa

Dwa zespoły przechowywane w Archiwum Państwowym w Lublinie zostały wpisane na Listę Krajową Programu UNESCO "Pamięć Świata". Ich poznanie umożliwi wystawa, która stanie na pl. Litewskim.

Jak już informowaliśmy, dwa zespoły przechowywane w Archiwum Państwowym w Lublinie zostały wpisane na Listę Krajową Programu UNESCO "Pamięć Świata". W 4. edycji tego programu na listę trafiło 15 obiektów z polskich archiwów państwowych, muzeów, bibliotek i innych instytucji kultury. Przy tej okazji Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych, Polski Komitet Programu UNESCO oraz Organizacja Narodów Zjednoczonych dla Wychowania, Nauki i Kultury przygotowały wystawę "Pamięć Polski. Lista Krajowa Programu UNESCO »Pamięć Świata«", która została otwarta 9 czerwca w Warszawie.

Z założenia ekspozycja ma charakter objazdowy i będzie prezentowana w miastach mających zaszczyt przechowywać poszczególne obiekty. Jest wśród nich Lublin, który po Warszawie zgłosił chęć przyjęcia wystawy najwcześniej. W związku z tym Archiwum Państwowe w Lublinie, jako gospodarz wystawy, zaprasza na pl. Litewski na jej oficjalne otwarcie 6 lipca o godz. 12.

Ekspozycja będzie prezentowana w Lublinie do 29 lipca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast