Nowy numer 39/2023 Archiwum

Bardzo dobre wyniki pierwszego etapu rekrutacji na KUL

Katolicki uniwersytet w Lublinie przygotował 2,5 tys. miejsc dla maturzystów. Zgłosiło się 4,6 tys. Największym zainteresowaniem cieszyła się kryminologia, tegoroczna nowość.

Katolicki Uniwersytet Lubelski przygotował ofertę dla maturzystów na 50 kierunkach studiów. Do końca tego tygodnia kandydaci mają czas na złożenie dokumentów. Po 21 lipca rozpocznie się wolny nabór.

"Największym zainteresowaniem cieszyła się kryminologia, tegoroczna nowość. O jedno miejsce ubiegało się 6 kandydatów. W czołówce najchętniej wybieranych kierunków znalazły się psychologia, pielęgniarstwo, sinologia, filologia angielska, lingwistyka stosowana - ze specjalnością język rosyjski z językiem angielskim - prawo, zarządzanie, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Listy zostały zapełnione już na położnictwie. Nie maleje popularność takich kierunków jak: dziennikarstwo i komunikacja społeczna, hispanistyka, italianistyka, informatyka i administracja" - czytamy na stronie KUL.

- Pierwszy raz prowadziliśmy rekrutację na położnictwo, mamy już zapełnione listy. Duże zainteresowanie nowymi kierunkami wskazuje, jakie są potrzeby wśród kandydatów, ale także na rynku pracy. Jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce najlepiej wypadła wspomniana kryminologia - 5,73, psychologia - 5,64, pielęgniarstwo – 3,23, sinologia - 3, filologia angielska - 2,95, zarządzanie - 2,58, prawo - 2,07, a dziennikarstwo i komunikacja społeczna - 1,37 - informuje Monika Stojowska, rzecznik prasowy KUL.

- Największą liczbę osób zarejestrowano na psychologii - aż 451, na kolejnych pozycjach ulokowały się: prawo - 373, filologia angielska - 295 osób i kryminologia 229 - dodaje M. Stojowska.

- Do 15 lipca trwa nabór na studia II stopnia. Rekrutujemy również na administrację w Filii KUL w Stalowej Woli, gdzie prowadzone są również studia z dietetyki oraz inżynierii środowiska. Cieszy nas również, że mimo ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym liczba kandydatów z zagranicy na studia prowadzone w języku polskim jest wyższa niż w roku ubiegłym. To ponad 150 osób z takich krajów jak Białoruś, Ukraina, Czechy, Rosja, Uzbekistan, Kazachstan. Na studia anglojęzyczne zainteresowanie jest większe niż w roku ubiegłym, już zostało przyjętych ponad 200 kandydatów - precyzuje rzecznik.

Po 21 lipca KUL ogłosi nabór dodatkowy na kierunki, na których zostaną wolne miejsca. Będzie to nabór w trybie wolnym - osoby, które będą spełniały warunki rekrutacji na dany kierunek będą przyjmowane w kolejności zgłoszeń. Nabór do Szkoły Doktorskiej KUL rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 29 sierpnia. W ofercie jest 11 dyscyplin.

Szczegółową ofertę oraz zasady rekrutacji na poszczególne kierunki znaleźć można w naszym serwisie dla kandydatów na stronie: kandydat.kul.pl. Warto także obserwować profil KUL na Facebooku i Instagramie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast