Nowy numer 29/2021 Archiwum

Nauka bez granic. Atrakcyjna oferta dla mieszkańców Lubelszczyzny

Od 18 do 24 września odbędzie się kolejna edycja Lubelskiego Festiwalu Nauki, tym razem pod hasłem "Nauka bez granic. Enjoy science!".

Rejestracja na festiwalowe projekty trwa, elektroniczne zapisy odbywają się za pośrednictwem strony www.festiwal.lublin.pl.

- Zapraszamy na projekty przygotowane przez KUL. To ponad 100 propozycji wykładów, zajęć laboratoryjnych i warsztatów popularyzujących naukę dla różnych grup wiekowych, zarówno dla dzieci jak też młodzieży i dorosłych. Dla najmłodszych uczniów naukowcy i doktoranci przygotowali projekty, które objaśniają tajniki nauki w przystępny i atrakcyjny sposób, rozbudzające kreatywność i integrujące grupę. Dla osób dorosłych natomiast nie zabraknie takich, podczas których będą stawiane niełatwe pytania, jak chociażby problem wolnej woli czy granic ulepszania poznawczego człowieka. W związku z sytuacją epidemiczną część projektów zostanie zrealizowana online - informują organizatorzy.

Jak co roku częścią Lubelskiego Festiwalu Nauki jest Piknik Naukowy. -  Zaplanowany został na niedzielę 19 września na placu Teatralnym przed CSK, od godz. 10.00 do 16.00. W programie prezentacje upowszechniające badania naukowe, wystawy oraz wydarzenia artystyczne i popularnonaukowe - dodają organizatorzy. Szczegóły na stronie LFN i w mediach społecznościowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama