Nowy numer 29/2021 Archiwum

"Idę z Tobą" - wesprzyj pielgrzyma, on zaniesie twoją intencję

Już na początku sierpnia wyruszy 43. piesza pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym, będzie miała charakter sztafetowy. Nie zmienia się jednak fundusz "Idę z Tobą", czyli skarbiec intencji, które poniosą pątnicy.

Zamiast kilku tysięcy osób wspólnie wędrujących do Matki, pójdzie 150, jednak każdego dnia będzie to inne 150 osób, łącznie więc i tak około 1000 pątników będzie w drodze z Lublina na Jasną Górę. Wyjątek stanowi grupa nr 3, czyli kapucyńska grupa namiotowa.

Każdego dnia z Lublina będą ruszały autokary z nowymi pielgrzymami, którzy zastąpią na szlaku tych, którzy przeszli swój dzień pielgrzymkowy. Ci, którzy pokonają dany odcinek, wieczorem wrócą do domu.

- To sztafeta modlitewna, ale tak samo ważna i piękna, jak tradycyjna pielgrzymka, która w tym roku ze względu na epidemię musi wyglądać inaczej, czyli tak samo, jak w roku ubiegłym. Dlatego tym większe znaczenie ma fundusz "Idę z Tobą", w ramach którego pątnicy zaniosą na Jasną Górę intencje tych osób, które same nie mogą pójść - wyjaśnia ks. Mirosław.

Fundusz działa od wielu lat. Zasada jest prosta: ten, kto nie może pójść, osobiście składa ofiarę, dzięki której pokrywane są koszty pielgrzymowania osób, które nie mogą sobie pozwolić na opłatę, a ci w zamian niosą do Matki Bożej powierzone intencje.

Swoje prośby można składać w poszczególnych parafiach, które organizują grupy pielgrzymkowe, lub w sekretariacie pielgrzymki, który będzie działał od 27 lipca przed katedrą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama