Nowy numer 38/2023 Archiwum

Profesjonalny sprzęt dla studentów dietetyki KUL

Filia katolickiego uniwersytetu w Stalowej Woli ponownie znalazła się w gronie wyższych uczelni, które otrzymały dotację inwestycyjną z budżetu Województwa Podkarpackiego.

W Urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie umowę o przyznaniu dotacji, w imieniu Uniwersytetu, podpisał pełnomocnik ds. Filii KUL w Stalowej Woli dr hab. Michał Wyrostkiewicz, prof. KUL.

"Tegoroczna dotacja przeznaczona zostanie na zakup innowacyjnego i profesjonalnego urządzenia wykonującego pomiary analizy składu ciała metodą bioimpedancji elektrycznej. Analizator jest urządzeniem diagnostycznym wykorzystywanym w pracy szpitali, gabinetów lekarskich oraz profesjonalnych gabinetów dietetycznych" - informuje oficjalna strona uniwersytetu.

- Ze środków przyznanych przez Urząd Marszałkowski kupimy najlepszy analizator jaki istnieje na rynku, dzięki temu nasza baza dydaktyczna, na nowo uruchamianym kierunku dietetyka, będzie jeszcze lepiej wyposażona - podkreśla dr hab. Michał Wyrostkiewicz, pełnomocnik ds. Filii KUL w Stalowej Woli. W jego opinii przyznanie grantu przez władze samorządowe wskazuje, że placówka jest w gronie instytucji naukowych realnie wpływających na rozwój nauki na Podkarpaciu.

Zakupione urządzenie wzmocni praktyczny proces kształcenia na kierunku dietetyka. Szczegóły dotyczące rekrutacji i aktualne informacje dla kandydatów na studia dostępne są na stronie kandydat.kul.pl.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast