Nowy numer 38/2021 Archiwum

Fonie Lublina - zaproszenie na koncerty

To już piąta edycja koncertów organizowanych w ramach "Fonii Lublina". Mimo ograniczeń, jakie nałożyła na wszystkich pandemia, muzyka wciąż jest obecna, a koncerty gromadzą liczne grono słuchaczy.

Od pięciu lat Stowarzyszenie Polskich Artystów Muzyków Oddział Lubelski organizuje cykl koncertów Fonie Lublina, które odbywają się w historycznym Trybunale Koronnym w sercu lubelskiego Starego Miasta.

W roku ubiegłym pomimo pandemii odbyły się wszystkie zaplanowane koncerty, które ze względu na obostrzenia sanitarne przybrały formę on-line. Jubileuszowa, V edycja Fonie Lublina zakładająca realizację 20 koncertów zaplanowana jest w podobnym wydaniu, poszerzonym o możliwość udziału publiczności, która będzie uczestniczyć w koncertach zgodnie z obowiązującymi danym momencie rozporządzeniami rządu RP. Nasza oferta koncertowa poszerzy się o nowe, wspaniałe zabytkowe miejsca kultury takie jak Archikatedra Lubelska, Klasztor Oo. Dominikanów, Muzeum Narodowe w Lublinie, a także Wydział Artystyczny UMCS i Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II. Wszystkie koncerty są dostępne w przestrzeni internetowej na stronie festiwalu www.fonielublina.pl.

Najbliższy koncert zatytułowany „Muzyka pogranicza” odbędzie się 1 sierpnia o godz. 19.00

Tegoroczne koncerty poświęcone są szczególnie Władysławowi Żeleńskiemu w 100-lecie jego śmierci.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama