Nowy numer 4/2023 Archiwum

Rozpoczął się festiwal Dwa Brzegi

Festiwal powrócił do Kazimierza Dolnego po przerwie spowodowanej pandemią. Po raz 15. miłośnicy kina przez tydzień będą mieli dostęp do najlepszych filmów polskich i zagranicznych.

Bardzo się cieszymy, że spotykamy się na festiwalu w wersji stacjonarnej - mówiła podczas konferencji prasowej na rozpoczęcie Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczny.-  Bardzo za tym tęskniliśmy To dla nas szalenie istotny powrót, ponieważ zeszłoroczna edycja hybrydowa pokazała nam, że ten festiwal potrzebuje kontaktu artysty z widzem. Od początku to było nasze założenie. Stąd tez nazwa festiwalu - Dwa Brzegi, bo ważne jest dla nas, by łączyć, a nie dzielić, łączyć różnych artystów, różne poglądy.

Festiwal potrwa do 8 sierpnia.

Projekcje odbywać się będą w dwóch miejscach: Kinie Lubelskim (miasteczko festiwalowe, ul. Nadwiślańska 9) oraz w plenerowym kinie Perła na Zamku (ul. Zamkowa 3/5).

Na widzów czeka m.in. sekcja ŚWIAT POD NAMIOTEM, czyli najnowsze produkcje fabularne i dokumentalne, sięgające po wielorakie tematy, przedstawiające sytuacje i bohaterów w najróżniejszych miejscach na świecie. W tym roku rekordowa liczba premier - aż 19 filmów zostanie pokazanych na BNP Paribas Dwa Brzegi po raz pierwszy w Polsce.

Kolejna ceniona przez widzów sekcja to MUZYKA - MOJA MIŁOŚĆ, a w niej portrety takich artystów jak Paolo Conte, Charles Aznavour czy szwedzka grupa a-ha. Będą archiwalne nagrania, zdjęcia oraz materiały zza kulis. Dodatkowo Marta Mateus, Jean Marc Dercle i Luis Pedro Figueiredo Guimaraes, bohaterowie filmu "Silêncio - głosy Lizbony", przylecą do Kazimierza Dolnego, by w niedzielę 1 sierpnia o godz. 22 wystąpić w specjalnym koncercie przed premierowym pokazem filmu.

BNP Paribas Dwa Brzegi to także POKAZY SPECJALNERETROSPEKTYWA REŻYSERSKA - TONY GATLIF oraz cykl I BÓG STWORZYŁ AKTORKĘ, którego bohaterką będzie w tym roku utalentowana, nagrodzona kilka tygodniu temu Polską Nagrodą Filmową "Orzeł" Agata Kulesza.

W programie po raz kolejny MIĘDZYNARODOWY KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH. Wszystkie zakwalifikowane tytuły zostaną pokazane w Kinie Lubelskim. W tym roku to 22 produkcje wybrane z kilkuset zgłoszeń.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy