Nowy numer 38/2021 Archiwum

Zaproszenie na obchody setnej rocznicy urodzin Julii Hartwig

W programie m.in. otwarcie wystawy, spacer lubelskimi śladami Julii Hartwig i nabożeństwo w intencji poetki.

Z okazji setnych urodzin wybitnej poetki Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN” we współpracy z instytucjami i osobami prywatnymi zaplanował szereg działań mających na celu uczczenie poetki oraz przypomnienie jej związków z Lublinem.

12 sierpnia o godz. 18.00 zaplanowano audycję internetową z cyklu Opowieści z Bramy: „W objęciach świata. O życiu i twórczości Julii Hartwig”. Transmisja odbędzie się online na kanale YouTube Bramy Grodzkiej. W audycji  prowadzonej przez Joannę Zętar rozmawiać będą Anna Legeżyńska i Janusz Drzewicki.

13 sierpnia o godz. 17.00 zostanie otwarta wystawa „Hartwig: Miasto niezapomniane”. Kuratorzy zapraszają do Galerii Teatru NN przy ul. Grodzkiej 34 w Lublinie.

Tego samego dnia o godz. 18.00 na tarasie Bramy Grodzkiej zaplanowano „Rozmowy wierszy: Julia Hartwig”. Wiersze poetki będą czytać: Jan Wawrzyniec Tuźnik i Magdalena Zabel.

14 sierpnia o godz. 17.00 w Zaułku Hartwigów rozpocznie się Spacer śladami Julii Hartwig po Lublinie.

Z kolei w niedzielę 15 sierpnia o godz. 13.00 w kościele św. Wojciecha na Podwalu odbędzie się nabożeństwo w intencji Julii Hartwig, Artura Międzyrzeckiego oraz rodzin Hartwigów i Międzyrzeckich. Liturgii będzie przewodniczył ks. Alfred Wierzbicki.

Julia Hartwig urodziła się 14 sierpnia 1921 r. w Lublinie. Zmarła 14 lipca 2017 r. w Gouldsboro w stanie Pensylwania w USA.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama