Nowy numer 48/2022 Archiwum

Wyścig pełen emocji. Zakończył się 78. Tour de Pologne

Początek tegorocznej edycji wyścigu kolarskiego maił miejsce w Lublinie. Metę pierwszego etapu wyznaczono w Chełmie, gdzie kolarze musieli na ostatnim odcinku pokonać podjazd po granitowej kostce.

Pierwszy etap wygrał Niemiec - Phil Bauhaus z ekipy Bahrain Victorious, a najlepszy z Polaków, Michał Kwiatkowski z grupy Ineos Grenadiers był tego dnia na mecie dziesiąty. Tegoroczny Tour de Pologne wystartował 9 sierpnia z placu Zamkowego w Lublinie. Kolarze pokonywali kilometry tras wiodących przez miasta i miejscowości Lubelszczyzny, Roztocza, Podkarpacia, Śląska i Małopolski.

Tour de Pologne to wydarzenie sportowe przyciągające uwagę wielu kibiców, a także stanowiące potężną inwestycję i promocję kraju i poszczególnych regionów, a także miejscowości z ich zabytkami i zasobami przyrody. Zwycięzcą całego wyścigu zakończonego w niedzielę 15 sierpnia został João Almeida z ekipy Deceuninck-Quick Step, drugi w klasyfikacji generalnej był Słoweniec Matej Mohorič z Bahrain Victorious, trzecie miejsce zajął Polak - Michał Kwiatkowski z grupy Ineos Grenadiers.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy