Golgota Młodych. Czy jest dla mnie miejsce w Kościele?

Czy jest dla mnie dzisiaj miejsce w Kościele? Podzielonym, skompromitowanym skandalami, nierozumianym i wreszcie odrzuconym... To pytanie, które zadaje sobie coraz więcej młodych ludzi, domaga się pilnej odpowiedzi.

Nazwa spotkania - Golgota Młodych - symbolizuje miejsce, w którym trzeba zmierzyć się z tym, co jest śmiercionośne, trudne i ponad siły. Jednak kiedy to zmaganie odbywa się z wiarą w Zmartwychwstałego Pana, ostatecznie okazuje się życiodajne. 

Tegoroczna edycja Golgoty Młodych będzie odbywać się pod hasłem “Odrzucony Kamień” i nawiąże do słów Psalmu 118: "Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym. Stało się to przez Pana: cudem jest w naszych oczach". Autor Psalmu ukazuje zmaganie na śmierć i życie, którego był uczestnikiem - osaczony przez wrogów i w ogromnym ucisku, znajduje ratunek u Pana, odrzucony przez człowieka jako niepotrzebny i zbędny, przez Boga zostaje wybrany na kamień węgielny, na którym spoczywa ciężar fundamentu budowli. Symbolika ta znajduje swoje wyjaśnienie w osobie Chrystusa, który “przyszedł do swojej własności, a swoi Go nie przyjęli” (J 1,11). 

To doświadczenie jest dziś również udziałem Kościoła, który wydaje się być odrzucony na różny sposób nawet przez “swoich”. 

We wspólnocie, która zgromadzi się w Serpelicach nad Bugiem, chcemy przyglądać się tym znakom czasu, rozeznawać je i zagłębić się bardziej świadomie i dojrzale w tajemnicę Kościoła. 

Gośćmi spotkania będą w tym roku między innymi ks. Krzysztof Kralka - pallotyn, ewangelizator i dyrektor Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz Marcin Zieliński, który również zajmuje się ewangelizacją. 

Spotkanie odbędzie się od 26 do 30 sierpnia w Serpelicach nad Bugiem.

Więcej szczegółów dotyczących spotkania na stronie: www.golgotamlodych.pl.

Zapraszamy do zapisów internetowych: https://bit.ly/zapisyGM21

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..