Nowy Numer 16/2024 Archiwum

30 lat Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

KSM AL już za chwilę rozpocznie huczne świętowanie jubileuszu. Zaplanowano trzy ważne wydarzenia, które są skierowane zarówno do członków stowarzyszenia, jak i do wszystkich chętnych, by wspólnie z KSM świętować.

4 września odbędzie się Dzień Otwarty Wymarzonego Domu Młodych w Częstoborowicach.

- Nasz Dom przeszedł całkowity remont, dlatego też chcemy stworzyć przestrzeń do ukazania tego, w jaki sposób, na przestrzeni lat, się zmieniał oraz do jakiego etapu, wspólnymi siłami, udało nam się dotrzeć - mówi Ania Matuszewska, rzecznik prasowy KSM. - Razem będziemy wspominać, w jaki sposób budowane było to miejsce, z którego przez te wszystkie lata skorzystało ponad 10 tysięcy młodych osób. Tego dnia chcemy pokazać, że nadal jest to przestrzeń spotkania Pana Boga i drugiego człowieka, przestrzeń ciszy i spokoju, ale także ogromnej radości i spełnienia.

Ania podkreśla, że dla wielu KSM-owiczów to właśnie WDM był pierwszym miejscem rzeczywistego spotkania z Bogiem. - Z dala od zgiełku miasta, w przepięknych okolicznościach przyrody jest miejsce, w którym młody człowiek zmienia spojrzenie na otaczający go świat - opowiada. - I to spojrzenie towarzyszy mu przez kolejne lata. Pomaga dokonywać wyborów, wykorzystywać szanse, wyznaczać cele, trwać przy Chrystusie. Bo w tym miejscu rzeczywiście odczuwa się Bożą obecność. 

Dwa tygodnie później - 18 września - KSM-owicze z wszystkich oddziałów będą mieli okazję współzawodniczyć podczas rozgrywek sportowych w ramach Olimpiady o puchar św. Stanisława Kostki.

Natomiast ostatnim etapem obchodów jubileuszu będzie Festyn Rodzinny, który odbędzie się 26 września w parafii pw. św. Jana Pawła II. - Będzie to wydarzenie o charakterze otwartym, na które zaproszeni są wszyscy chętni - informuje A. Matuszewska. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy