Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Film o sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej

W sobotni poranek 4 września ruszą do Wąwolnicy piesze pielgrzymki z całej diecezji, by zdążyć na uroczystości odpustowe. Jednak Matka Boża z Wąwolnicy przyciąga ludzi w potrzebie przez cały rok.

Dokument "Sanktuaria Polski - sanktuarium Matki Bożej Kębelskiej w Wąwolnicy".
Krzysztof Łukaszewicz

Tym, którzy chcą poznać historię objawień Matki Bożej oraz usłyszeć o łaskach, jakie spływają na wiernych w tym miejscu, polecamy film dokumentalny opowiadający o sanktuarium Matki Bożej w Wąwolnicy. To nie tylko opowieść o dawnych czasach, ale i relacja świadka wielu cudów, wieloletniego kustosza sanktuarium ks. Jana Pęzioła.

Liczne pielgrzymki zarówno do miejsca objawień w Kęble, jak i do kościoła w Wąwolnicy, dokąd przeniesiono cudowną figurkę Maryi oraz świadectwa łask otrzymywanych w tym miejscu sprawiły, że zaczęto starać się o koronację figury. Tak się złożyło, że uroczystości koronacyjne miały miejsce dokładnie w 700. rocznicę objawień Matki Bożej i zgromadziły tysiące ludzi, którzy nie bacząc na pogodę, a był to ulewny deszcz, stali w błocie, w jakie zamieniły się łąki otaczające sanktuarium, uczestnicząc w tym wydarzeniu.

O tym wszystkim można dowiedzieć się z filmu, do obejrzenia którego zachęcamy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy