Nowy numer 38/2021 Archiwum

Studium Życia Rodzinnego zaprasza

Poprzez zdobywanie wiedzy odkrywają Boży plan na małżeństwo i rodzinę, a potem dzielą się nim z innymi. To wyjątkowe studia dla każdego.

Od niemal 40 lat przekazują wiedzę i własne doświadczenie, które pomaga w codziennym życiu zarówno małżonkom, jak i tym, którzy dopiero o wstąpieniu w związek małżeński myślą. Diecezjalne Studium Życia Rodzinnego rozpoczęło swoją działalność w 1983 roku. Zostało powołane by przygotowywać osoby zasadniczo świeckie, ale nie jest zamknięte na kapłanów i siostry, do posługi na rzecz małżeństwa i rodziny na terenie parafii wspierając księży, ale można działać także na terenie wspólnoty, do której dana osoba czy para małżonków należy.

- To miejsce otwarte dla każdego, kto chciałby bardziej zgłębić ten temat, nie tylko po to, by podjąć się później przekazywania wiedzy dalej, ale zwyczajnie chce wiedzieć więcej dla siebie samego. Zdarzają się zgłoszenia do studium, gdzie przychodzą wspólnie narzeczeni, albo osoby, które w dłuższej perspektywie chcą przygotować się do małżeństwa - mówi Halina Iwańczyk z Archidiecezjalnego Studium Życia Rodzinnego w Lublinie.

Studentem Diecezjalnego Studium Życia Rodzinnego może być każdy, kto ma na to chęć i wykształcenie co najmniej średnie. Nauka trwa dwa lata. Zajęcia odbywają się raz w miesiącu w trzecią sobotę miesiąca po południu i w niedzielę do południa. Chętni mogą się zgłaszać do 21 października osobiście w siedzibie studium w budynku Caritas Al. Unii Lubelskiej 15, a także telefonicznie (81) 5326525 lub mail: duszpasterstwo.rodzin@diecezja.lublin.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama