Nowy numer 42/2021 Archiwum

Cudownie uzdrowiona za wstawiennictwem bł. kard. Wyszyńskiego odwiedzi Lublin

Siostra Nulla ze wspólnoty sióstr uczennic krzyża, opowie o cudzie uzdrowienia i procesie beatyfikacyjnym błogosławionego kardynała Wyszyńskiego.

W lutym 1988 r. s. Nulla przeszła rozległą operację związaną z wykrytym u niej rakiem tarczycy. Podczas zabiegu w Szczecinie lekarze usunęli zmiany nowotworowe oraz dotknięte przerzutami węzły chłonne. Niestety choroba wciąż się rozwijała, dlatego w 1989 r. leczeniem siostry zajęło się Centrum Onkologii w Gliwicach. Terapia nie przyniosła jednak efektów, a w gardle wytworzył się pięciocentymetrowy guz, który poważnie utrudniał oddychanie. Problemem było przyjmowanie leków, a nawet sen.

- Lekarz, informując mnie o diagnozie, powiedział, że mam maksymalnie trzy miesiące życia. Operacja jest możliwa, ale wiąże się z dużym ryzykiem nieodwracalnych powikłań" - wspominała s. Nulla. Ostatecznie nie podpisała zgody na operację, gdyż sytuacja zagrażała jej życiu.

Założycielka nowego zgromadzenia, do którego należy s. Nulla, s. Helena Christiana Mickiewicz, zmobilizowała współsiostry i inne osoby do intensywnej modlitwy o uzdrowienie za wstawiennictwem sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Modlitwa prowadzona była dziewięć razy w ciągu jednego dnia i trwała nieprzerwanie przez kilka tygodni. Podczas bardzo dotkliwie przeżytej przez s. Nullę (intensywny krwotok) nocy z 14 na 15 marca 1989 nastąpił przełom, guz zaczął się cofać. Operacja się nie odbyła.

Już 21 marca siostra Nulla opuściła szpital. Odbyła przewidziany prawem nowicjat, złożyła śluby i pracuje w zgromadzeniu do dziś. 

Siostra Nulla spotka się z lublinianami o godz. 11 w kinie Bajka (to spotkanie organizuje księgarnia Edycja Świętego Pawła w Lublinie). Po spotkaniu o godz. 12.15 przewidziana jest projekcja filmu "Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie". 

Wstęp na spotkanie z s. Nullą jest wolny, natomiast bilet na seans w cenie 12 zł można kupić w kasie kina bezpośrednio przed projekcją. 

Wieczorem tego samego dnia odbędzie się jeszcze jedno spotkanie z s. Nullą - w kościele św. Józefa w Lublinie o godz. 19. 

W czasie obu spotkań będzie możliwość nabycia książki o cudzie uzdrowienia s. Nulli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama