Nowy numer 42/2021 Archiwum

Figura Matki Bożej stanęła przed kościołem akademickim KUL

To odnowiona figura Matki Bożej, którą przed blisko stu laty ufundował rektor KUL o. Jacek Woroniecki. Poświęcił ją bp Mieczysław Cisło.

Statua dotychczas znajdowała się na małym dziedzińcu KUL, niedostępnym dla szerokiej publiczności. Po renowacji, sfinansowanej z funduszy zebranych w ramach zbiórki publicznej, została przeniesiona w nowe miejsce, w pobliżu Kościoła Akademickiego KUL. Poświęcił ją bp Mieczysław Cisło, który także przewodniczył Mszy św. dziękczynnej za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Słowo do zgromadzonych skierował ks. prof. Janusz Lekan, który przypomniał nauczanie błogosławionego prymasa, tak bardzo związanego z uniwersytetem najpierw jako student, potem jako profesor i Wielki Kanclerz, gdy był biskupem lubelskim, a potem jako prymas Polski, któremu dobro uniwersytetu katolickiego zawsze leżało na sercu.

- Niech Pan Bóg będzie uwielbiony za dzieło KUL. W naszych sercach niech szczególnie będzie obecna postać bł. Stefana Wyszyńskiego, który tak jak Jan Paweł II, postawił na Maryję. My także pragniemy by uniwersytet stawiał na Maryję - mówił ks. prof. Mirosław Kalinowski, rektor KUL.

Bp Mieczysław Cisło, przewodniczący Mszy św., podkreślał, że figura Matki Bożej to także owoc beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego.

- Matka Boża ożywia naszą więź z Jezusem. Niech każdy, kto obok przechodzi, spogląda na nią i przypomina sobie o jej zachęcie, by jej zawierzać i stawiać na nią w każdej życiowej sytuacji, a ona poniesie tę sprawę swojemu Synowi - zachęcał bp Mieczysław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama