Nowy numer 48/2021 Archiwum

Zaproszenie na odpust do lubelskiego sanktuarium

W najbliższą niedzielę - 10 października o godz. 12.00 - rozpoczną się główne uroczystości odpustowe w sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej, Patronki Nowej Ewangelizacji.

Eucharystii o godz. 12.00 w dniu odpustu będzie przewodniczył abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski. Uroczystość odpustowa, jak informuje strona archidiecezji lubelskiej, przypadnie w siódmą rocznicę intronizacji cudownego obrazu Matki Bożej Latyczowskiej do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Lublinie i w trzecią rocznicę jego koronacji. Odpust odbywa się w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Różańcowej, które przypada 7 października.

– Tegoroczne uroczystości maryjne w sanktuariach naszej archidiecezji będą okazją do dziękczynienia Bogu za beatyfikację wielkiego czciciela Matki Bożej, kardynała Stefana Wyszyńskiego (…). W niedzielę 10 października na godz. 12.00 zapraszam Was do Sanktuarium Matki Bożej Latyczowskiej na uroczystości odpustowe pod przewodnictwem metropolity lwowskiego, arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, który pełnił obowiązki sekretarza dwóch papieży: św. Jana Pawła II i Benedykta XVI – zaprasza abp Stanisław Budzik, metropolita lubelski.

Przed odpustem odbywa się przygotowanie duchowe pod kierunkiem ks. dr Łukasza Nizio.

Program na najbliższe dni:

Sobota, 9 października

  • 18.00 – Msza św. z nauką
  • 19.00 – Różaniec,
  • 20.00 – adoracja w ciszy,
  • 21.00 – Apel Jasnogórski

Niedziela, 10 października

  • Porządek Mszy św: 7.00, 9.00, 10.30 (dla dzieci), 12.00 (suma odpustowa), 16.30, 18.00.

Czytaj także:

Idealny dzień na przeprowadzkę

Święta wygnanka wreszcie w domu

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama