Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Dziś ruszają nowe katechezy dla dorosłych

To propozycja dla wszystkich osób, które są otwarte na słuchanie, a którym czegoś brakuje. O. Jarosław Banasiuk zaprasza zarówno tych, którzy nie wierzą, jak i tych, którzy wierzą, a którym wiara rozmija się z pewnymi sferami życia i wszystkich, którzy chcą swoją wiarę odświeżyć.

Katechezy opracował we Włoszech ks. Fabio Rosini najpierw dla młodych ludzi, którzy przygotowywali się do bierzmowania, a potem, widząc ich efekty, dla dorosłych, którzy odczuwali w życiu jakiś brak.

-  W 1993 roku został poproszony o to, by zająć się nieznośną młodzieżą, która była przygotowywana do sakramentu bierzmowania. To wtedy zaczął myśleć o tym, co może im powiedzieć. Zaczął od źródła, czyli 10 przykazań, ale nauki oprał na historiach biblijnych i świadectwie własnego życia. Po pewnym czasie matki, które obserwowały zmiany, jakie niespodziewanie zachodziły w ich dzieciach, przyszły do ks. Rosiniego pytać, co takiego się wydarzyło, że zmieniło się zachowanie ich dzieci i postrzeganie świata. Wówczas ks. Fabio postanowił rozszerzyć swoje katechezy na wszystkich, którzy pragną czegoś więcej w sferze wiary - mówi o. Jarosław Bansiuk OFMCap, który katechezy będzie głosił na Poczekajce w Lublinie.

Choć w dzisiejszym świecie niektórym osobom 10 przykazań może wydawać się oklepanym zbiorem praw z innej rzeczywistości, to nie są puste słowa.

- Każde z nich ma ważną rolę do spełnienia, by ułożyć życie człowieka. Trzeba wyjść poza schemat formuły zdań, jakich się uczyliśmy przed pierwszą komunią i zobaczyć nieco szerzej. Chcę podzielić się z innymi tym, że to bardzo współczesne i konkretne słowa, które dają pokój serca - podkreśla kapucyn.

Katechezy „10 Bożych Słów” odbywają się we wtorki po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele ojców kapucynów na Poczekajce. Są otwarte i w każdej chwili można przyjść i posłuchać. Są także w czasie ich trwania transmitowane na kanale „Projekt kapucyński” na YouTube. Początek ok. godz. 18.45.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy