Nowy numer 42/2021 Archiwum

Papieski synod rozpocznie się w diecezjach

Równolegle z III Synodem Archidiecezji Lubelskiej trwał będzie synod papieski, którego faza diecezjalna rozpocznie się w katedrze lubelskiej w niedzielę 17 października.

W niedzielę 17 października o godzinie 19.00 w archikatedrze lubelskiej będzie sprawowana Eucharystia rozpoczynająca fazę diecezjalną ogłoszonego przez papieża Franciszka Synodu Biskupów, któremu towarzyszy hasło "Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo i misja".

Do wspólnej modlitwy są zaproszeni wszyscy, szczególnie księża proboszczowie z dekanatów lubelskich wraz z ich parafialnymi zespołami synodalnymi.

W kwietniu 2021 roku papież Franciszek zainicjował drogę synodalną całego ludu Bożego, która rozpoczyna się w październiku tego roku w Kościołach lokalnych, a zakończy w październiku 2023 roku na zgromadzeniu Synodu Biskupów.

Pierwszym etapem procesu synodalnego jest etap słuchania w Kościołach lokalnych. Po uroczystości otwarcia w Rzymie w sobotę 9 października 2021 roku, w niedzielę 17 października 2021 roku rozpoczyna się etap diecezjalny Synodu. Zakłada on dyskusje wśród parafii, ruchów świeckich, szkół i uniwersytetów, zgromadzeń zakonnych, wspólnot chrześcijańskich z sąsiedztwa, akcji społecznych, ruchów ekumenicznych i międzyreligijnych oraz innych grup.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama