Ks. prof. Andrzej Szostek, były rektor KUL, Honorowym Obywatelem Lublina

Uroczystość związana z wręczeniem aktu nadania honorowego obywatelstwa miasta Lublin ks. prof. Andrzejowi Szostkowi odbyła się w Teatrze Starym.

Nadanie tytułu Honorowego Obywatela miasta Lublin jest wyrazem wdzięczności dla zasług ks. prof. Andrzeja Szostka związanych z budowaniem prestiżu i wzmacnianiem pozycji międzynarodowej Lublina jako silnego ośrodka akademickiego, społecznego i wielokulturowego. - Jest również podziękowaniem za wieloletnie zaangażowanie Księdza Profesora w działalność na rzecz Lublina oraz popularyzowanie wartości i zasad, którymi powinien kierować się każdy człowiek - czytamy w uzasadnieniu.

Ks. Andrzej Szostek urodził się 9 listopada 1945 r. Jest wybitnym filozofem i etykiem, od wielu lat związanym z Lublinem. W latach 1998-2004 sprawował funkcję rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Obecnie zawodowo związany jest z UMCS. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień, w tym Krzyża Kawalerskiego, Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski, Medalu Komisji Edukacji Narodowej oraz Medalu 75-lecia Misji Jana Karskiego. - Jego moralna postawa i zasady, którymi kieruje się w swoim życiu zawodowym i osobistym, stanowią wzór do naśladowania dla kolejnych pokoleń Polaków - czytamy w oświadczeniu rzecznika prezydenta Lublina.

Dotychczas tytułem Honorowego Obywatela miasta Lublin zostało wyróżnionych 17 osób. Wśród nich znaleźli się m.in.: prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, prof. Andrzej Nikodemowicz, Jan Paweł II, prof. Norman Davies, abp Bolesław Pylak czy Rita Gombrowicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..