Nowy numer 47/2021 Archiwum

Park Iluminacji zawita do Lublina

Już od 5 listopada mieszkańcy Lubelszczyzny będą mogli wziąć udział w niesamowitej podróży świetlnej w Ogrodzie Botanicznym UMCS w Lublinie.

Będzie to czwarty w Polsce Lumina Park. Atrakcja zatytułowana Botaniczna Podróż pojawi się na terenie lubelskiego Ogrodu Botanicznego. 

Jak informują pracownicy Ogrodu Botanicznego UMCS, na zwiedzających czeka wielka atrakcja. 

Będzie to multimedialny spacer wśród pięknych drzew i krzewów Ogrodu, dzięki któremu odbędziemy prawdziwą „botaniczną podróż” dookoła świata. Poznając drzewa i krzewy różnych kontynentów, będzie można równocześnie odkrywać kolejne krainy wyczarowane światłem, dźwiękiem i efektami multimedialnymi.

Pracownicy Ogrodu Botanicznego UMCS i wrocławskiej spółki Lumina, zadbali także o warstwę edukacyjną atrakcji. W czasie spaceru będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek dotyczących drzew i krzewów rosnących w Ogrodzie, podanych w przystępny sposób zarówno dla dzieci, jak i dorosłych pasjonatów przyrody, szczególnie dendrologii.

Oprócz blisko kilometrowej ścieżki „Botanicznej Podróży” przygotowane będą również punkty gastronomiczne i dodatkowe świetlne atrakcje.

Park Iluminacji otwarty będzie dla wszystkich zainteresowanych od 5 listopada tego roku do 14 lutego 2022 r., siedem dni w tygodniu, od godz. 16.00 do 21.00 (ostatnie wejście o godzinie 20.00). Zwiedzanie Parku Iluminacji będzie możliwe od ul. Willowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama