Nowy numer 47/2021 Archiwum

Spotkania w duchu Taizé

Rozpoczynają się spotkania przygotowujące do wyjazdu na Europejskie Spotkanie Młodych Taizé w Turynie. Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej (CDM) zaprasza młodych na Modlitewne spotkania w duchu Taizé.

Wszyscy, którzy chcieliby dołączyć do młodych przeżywających Sylwestra w duchu Taizé, są zaproszeni na spotkania modlitewne, jakie organizuje Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkania będą miały miejsce w CDM w Lublinie (ul Filaretów 7) o godz. 19.00 w czwartki: 28 października, 25 listopada i 16 grudnia 2021 r.

Po modlitwie obędzie się również spotkanie informacyjne na temat wyjazdu do Turynu.

Najbliższe Europejskie Spotkanie Młodych Taizé odbędzie się w Turynie we Włoszech od wtorku 28 grudnia 2021 do soboty 1 stycznia 2022 r. Ogłoszone we Wrocławiu w grudniu 2019 r., było planowane na przełomie 2020/2021. Z powodu pandemii zostało jednak przełożone na bieżący rok.

Każdego roku w okresie między świętami Bożego Narodzenia a nowym rokiem Wspólnota Taizé organizuje spotkania europejskie w jednym z głównych miast Europy. Tysiące młodych ludzi z Europy i z innych kontynentów uczestniczy w kolejnych etapach pielgrzymki zaufania przez ziemię.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama