Parafia św. Andrzeja Boboli organizuje sympozjum o patronie

Wydarzenie zaplanowano na dwa dni. Odbywa się przy współpracy z Wyższą Szkołą Społeczno-Przyrodniczą im. W. Pola oraz Towarzystwem Bobolanum.

Pomysłodawcą wydarzenia jest parafia św. Andrzeja Boboli w Lublinie, która podjęła się organizacji sympozjum poświęconego jednemu z patronów Polski. Wydarzenie zaplanowano na dwa dni - 5 i 6 listopada w Wyższej Szkole Społeczno-Przyrodniczej im. Wincentego Pola przy ul. Choiny 1 w Lublinie. Początek w piątek 5 listopada o godz. 14.00. Transmisja online dostępna na www.bobola.pl/sympozjum.

- Sympozjum pt. „Św. Andrzej Bobola a tożsamość narodowa Polaków” organizowane jest przez parafię św. Andrzeja Boboli, Wyższą Szkołę Społeczno-Przyrodniczą im. W. Pola oraz Towarzystwo Bobolanum. Przedsięwzięcie pozwala na przybliżenie sylwetki świętego, będzie też okazją do dyskusji i wymiany myśli na temat dziedzictwa tej szczególnej postaci. Ważnym aspektem sympozjum są zagadnienia związane z kształtowaniem charakterów i samowychowaniem - podkreślają organizatorzy.

Partnerami wydarzenia są m.in.: Ministerstwo Edukacji i Nauki, Wojewódzka Biblioteka im. Hieronima Łopacińskiego oraz Stowarzyszenie Bezpieczna Lubelszczyzna. Patronatem honorowym wydarzenie objęli Arcybiskup Metropolita Lubelski, Minister Edukacji i Nauki oraz Marszałek Województwa Lubelskiego.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in.: prof. Witold Kłaczewski, dr Tadeusz Piersiak, prof. Janusz Wrona, prof. Adam Biela i prof. Dorota Kornas-Biela.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..