Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Ubodzy na wielkiej uczcie

W niedzielę 14 listopada po raz piąty obchodzimy w Kościele Światowy Dzień Ubogich. Mottem tegorocznego dnia są słowa z Ewangelii według św. Marka: “Ubogich zawsze macie u siebie”.

W Lublinie dziś 500 bezdomnych i potrzebujących zasiądzie do świątecznego obiadu. Wszystko dzięki akcji Centrum Wolontariatu, które we współpracy z kilkoma lubelskimi restauracjami zorganizowało prawdziwe świętowanie.

Jak informuje ks. Mietek Puzewicz, twórca Centrum Wolontariatu, w ośmiu restauracjach "elegancko ubrane kelnerki i kelnerzy podadzą najpierw smakowite, gorące zupy, potem drugie dania na osobnych porcelanowych talerzach". 

Wcześniej w czterech kościołach, równocześnie o godz. 15, podopieczni Centrum modlić się będą na Mszach świętych. 

Także Caritas lubelska, która dociera do ubogich na różne sposoby, m.in. pomagając migrantom, wspierając osoby bezdomne, pomagając seniorom i osobom poszkodowanym w wyniku pandemii, zaprasza swoich podopiecznych do wspólnego świętowania. 

O godz. 12 w Auli w Domu Nadziei sprawowana będzie Msza św., a po niej wolontariusze wydawać będą ciepłe posiłki. 

Światowy Dzień Ubogich ustanowił papież Franciszek w liście apostolskim "Misericordia et Misera", ogłoszonym na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia 20 listopada 2016 r. Obchodzony ma być corocznie w 33. niedzielę zwykłą w ciągu roku liturgicznego - przed uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy