Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Nie ma małżeństw idealnych

W archidiecezji lubelskiej rusza Seminarium Odnowy Małżeństw. To inicjatywa Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym AL.

Cykl comiesięcznych spotkań formacyjnych przewidzianych dla małżonków bez względu na staż i jakość małżeństwa rozpoczyna się 20 listopada.

- Celem Seminarium Odnowy Małżeństw jest uświadomienie przeżywania małżeństwa jako sakramentu - wyjaśnia ks. Karol Jędrusiak, duszpasterz odpowiedzialny za diakonię małżeństw Odnowy w Duchu Świętym AL. - Spotkania są szansą nie tylko na pogłębienie więzi małżeńskiej, ale także na poprawienie nadszarpniętej. Są też możliwością utwierdzenia małżonków, że są powołani, być dobrym małżeństwem.

Spotkania poprowadzą Kinga i Mirek Sobiesiakowie odpowiedzialni w Odnowie za diakonię małżeństw. - Zapraszamy małżeństwa, ponieważ chcemy dbać o nasze relacje, chcemy czerpać z wiedzy i doświadczenia innych małżeństw, jak radzić sobie w codziennym życiu w budowaniu bliskości z Bogiem i wzajemnej miłości. Zapraszamy nie tylko tych małżonków, gdzie kwitnie szczęście, ale też tych, gdzie w małżeństwie są trudności.

Jak przekonują Sobiesiakowie, małżeństw idealnych nie ma. - Nasze również nie jest takie. Praca nad sobą, nad swoim małżeństwem to nieraz jedyne wyjście, gdy na co dzień jest coraz więcej nieporozumień i wdziera się rutyna. 

Seminarium, to również doświadczenie wspólnoty. - Są też inne małżeństwa, których świadectwa i droga, którą kroczą są bardzo inspirujące a z którymi warto spotkać się osobiście - podkreślają Kinga i Mirek. 

Pierwsze spotkanie już 20 listopada w kościele św. Maksymiliana Kolbe w Lublinie w godz. od 10 do 14. W programie spotkania przewidziana jest Msza św., konferencja modlitwa i uwielbienie. 

Do udziału w seminarium zaproszone są małżeństwa, które trwają w formacji w określonej wspólnocie, ale także te, które nie należą do żadnej wspólnoty.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy