Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Każdy może zaśpiewać kolędę

Zgłoś swój udział w 28. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika - wydarzeniu, w którym każdego roku cała Polska głosi radość z Bożego Narodzenia.

Do udziału w eliminacjach festiwalu zaproszeni są wszyscy, którzy skończyli 6 lat. Na scenie można pojawić się solo, w duecie, a nawet w zespołach, z instrumentami lub podkładem z płyty.

Trzeba zaprezentować choć jedną tradycyjną polską kolędę bądź pastorałkę. Co ważne, wykształcenie muzyczne absolutnie nie jest konieczne. Festiwal przeznaczony jest dla amatorów.

Najlepsi wykonawcy wybrani przez jurorów podczas eliminacji w rejonach co roku zaproszeni są w styczniu na trzydniowe przesłuchania finałowe do Będzina, nazywanego stolicą polskiej kolędy i pastorałki. Tu prezentują się na scenie w Państwowej Szkole Muzycznej im. F. Chopina przed jury, w skład którego wchodzą profesorowie akademii muzycznych z całej Polski.

Aby wziąć udział w festiwalu, trzeba zgłosić swój udział do 30 listopada. Na Lubelszczyźnie przesłuchania odbędą się w Lublinie 14-15 grudnia. 

Archidiecezja lubelska może pochwalić się sukcesami osiągniętymi na tym festiwalu. Trzy lata temu Chór Kameralny "Canticum Canticorum" z Kraśnika zajął na nim drugie miejsce. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy