Każdy, niezależnie od stanu i powołania, nosi w sobie pragnienie szczęścia i pokoju, który można znaleźć, czytając słowo Boże. Pomocą służy Szkoła Słowa Bożego, która zaprasza na kolejną lectio divina.
Coraz więcej osób nie zadowala się powierzchowną lekturą Biblii. Chcą pogłębiać swą wiedzę na temat poszczególnych ksiąg biblijnych, poznawać ich kontekst historyczny i w sposób duchowy spotykać się dzięki lekturze z Bogiem żywym, który konkretnie dotyka ludzkiej egzystencji. Są to ludzie w różnym wieku i różnych profesji.
- Każdy, niezależnie od stanu i powołania, nosi w sobie pragnienie szczęścia i pokoju, które można znaleźć, czytając słowo Boże. Może w tym pomóc lectio divina, na które zapraszam - mówi ks. prof. Mirosław Wróbel, dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL, moderator Dzieła Biblijnego.
Podkreśla też, że Biblia powinna być wyeksponowana w domu rodzinnym, każdy powinien mieć swój własny tekst. Należy czytać, podkreślać swoje ulubione fragmenty, zastanawiać się nad nimi, bo spotkanie ze słowem Bożym ma zawsze wielką wartość, także wtedy, gdy sięgamy po nie indywidualnie. Jednak wiele osób oprócz osobistej lektury potrzebuje przewodnika, który mógłby wyjaśnić jakieś trudne fragmenty czy odpowiedzieć na rodzące się pytania. Dlatego różne spotkania związane z lekturą Pisma Świętego cieszą się dużym zainteresowaniem. Wówczas można zadawać pytania, poruszać kwestie, które jakoś nas dotykają czy których nie rozumiemy.
Najbliższe lectio divina prowadzone w ramach Szkoły Słowa Bożego odbędzie się w czwartek, 25 listopada 2021 r. o godz. 19.45 w archikatedrze lubelskiej.
Medytację na kanwie tekstu z I Niedzieli Adwentu (Łk 21,25-28. 34-36) poprowadzi ks. prof. Mirosław S. Wróbel.