Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Maciej Cieciora, lubelski student z prestiżowym wyróżnieniem

Student UMCS zdobył nagrodę Pro Juvenes w kategorii "Student zaangażowany społecznie".

To wyróżnienie przyznawane jest przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej od 2013 r.

Już po raz dziewiąty plebiscyt wyłonił najbardziej zaangażowanych studentów i studentki oraz najlepsze inicjatywy i organizacje, wspierające środowisko studenckie. Laureaci 11 kategorii w tegorocznej edycji „Pro Juvenes” zostali wybrani na podstawie głosowania internetowego.

Maciej Cieciora to 22-letni student, który aktywnie uczestniczy w życiu swojej Alma Mater. Jest studentem I roku II stopnia na kierunku International Relations na Wydziale Politologii i Dziennikarstwa.

Jego działania na rzecz uczelni rozpoczęły się od członkostwa w Studenckim Kole Dziennikarskim. Później pełnił funkcję Przewodniczącego Komisji ds. Promocji i Marketingu w Zarządzie Uczelnianym Samorządu Studentów UMCS, gdzie razem z koleżankami i kolegami działał na rzecz społeczności akademickiej.

W ostatnim roku Maciej Cieciora prowadził webinary dla kandydatów na studia. Koordynował również działania związane z organizacji wydarzeń w skali kraju, m.in.: Zjazd Forum Uniwersytetów Polskich, Finał projektu „Młodzi na Rynku Pracy” czy Ogólnopolskie Forum Kultury Studenckiej. Ponadto współpracuje z jednostkami akademickimi takimi jak: Akademickie Centrum Kultury i Mediów UMCS „Chatka Żaka” oraz Centrum Promocji UMCS.

Maciej Cieciora od początku działalności w samorządzie studenckim bezinteresownie pomaga studentom zagranicznym, którzy w czasie pandemii spędzali czas zamknięcia w akademikach. Dodatkowo wraz z dr Eweliną Panas, pełnomocnikiem rektora UMCS ds. umiędzynarodowienia kształcenia, współrealizuje projekty w środowisku akademickim dla studentów zagranicznych z Narodowej Agencji Wymiany Akademickich.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy