Nowy numer 2/2022 Archiwum

Co, gdzie, kiedy? Jak ciekawie spędzić weekend w Lublinie

Nadchodzący weekend obfituje w wiele interesujących wydarzeń. Można wybierać między spotkaniami kulturalnymi, kulinarnymi, sportowymi i tanecznymi.

W sobotę w Pałacu Lubomirskich w Sali Malinowej od godz. 19.00 do północy grupa tancerzy Belriguardo porwie do tańca, a kapela retro zagra na żywo m.in. kompozycje Mariana Hemara, polskiego poety urodzonego we Lwowie, autora znanego z tekstów piosenek i skeczy. Przed potańcówką tancerze poprowadzą dla chętnych warsztaty taneczne. Bilety można kupić w kasie Muzeum Narodowego w Lublinie. 

Sobotni Jarmark Lubelski będzie poświęcony zagadnieniom odpornościowym - to idealna tematyka na listopadowe przeziębienia. Wystawcy tym razem zaproponują odwiedzającym miód i inne pszczele produkty. 

Na "Księżniczkę Czardasza" zaprasza w sobotę Teatr Muzyczny, a Centrum Spotkania Kultur, także w sobotę, razem z Sebastianem Riedlem i zespołem Cree pozwolą odbyć sentymentalną podróż do pierwszych lat działalności grupy Dżem.

28 listopada, w niedzielę, mieszkańcy Lublina zaproszeni są na kolejny Targ Staroci na placu Zamkowym. Stoiska ze starą porcelaną, przeróżne szkła i meble, a także wszelkiego rodzaju bibeloty, znaczki, monety i różne kolekcje będą wystawione do sprzedaży i wymiany. 

Także w niedzielę 28 listopada o godz. 20 w Hali Globus zostanie rozegrane spotkanie koszykarskiej reprezentacji Polski mężczyzn z Niemcami w ramach kwalifikacji do mistrzostw świata 2023. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy