Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Bezpieczna przestrzeń

Kiedy Bartek został zaproszony przez koleżankę na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, nie wiedział, że będzie to miało tak wielki wpływ na jego życie.

W jego rodzinnej parafii w Dysie trwało wówczas przygotowanie do bierzmowania. On był jednym z kandydatów do otrzymania tego sakramentu. −

Wszystko, co było związane z wiarą i liturgią, pociągało mnie. Koleżanka zaproponowała wtedy, żebym przyszedł do salki na spotkanie. „Zjemy ciasto, porozmawiamy. Jak ci się nie spodoba, wyjdziesz” – powiedziała. Pomyślałem: „Czemu nie?”. Tak zaczęła się moja przygoda, która trwa do dziś – mówi Bartosz Urbaś, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej.

Grupa dla młodych

Mimo że nie znał większości osób, zachwyciła go atmosfera panująca pośród nich. Potrafili nie tylko cieszyć się ze swojej obecności, lecz także rozmawiać poważnie o ważnych sprawach. – Na co dzień w szkole nie ma zwyczajnie czasu na rozmowy o życiowych dylematach czy wierze. Tutaj była przestrzeń na poruszanie każdej kwestii. Czuliśmy się bezpiecznie, a to pozwoliło nam podejmować różne inicjatywy. Wiedzieliśmy, że możemy na siebie liczyć, że kierujemy się podobnymi wartościami i możemy szczerze mówić o wszystkim. Taka grupa rówieśników dla nas, młodych, jest ogromnie pociągająca – mówi Bartosz.

Kolejne spotkania, które odbywają się raz w tygodniu, stanowią nie tylko wyjście z rówieśnikami, lecz także zadanie do wykonania. – KSM ma program formacyjny, specjalnie przygotowane materiały do omówienia. Są też wspólna modlitwa i zachęta do tego, by każdy sam sięgał po słowo Boże. To dwa równoległe tory. Jeden to wspaniały czas, pełen inicjatyw podejmowanych z rówieśnikami, a drugi to moment na osobisty rozwój wiary – podkreśla Bartek.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy