Nowy numer 2/2022 Archiwum

List gratulacyjny dla bp. Mieczysława Cisły

Bp Mieczysław Cisło otrzymał list gratulacyjny podpisany przez wszystkich biskupów KEP jako podziękowanie za lata posługi, świadectwo wiary i zaangażowanie na różnych polach działalności Kościoła.

List dla biskupa Mieczysława z okazji przejścia na emeryturę podpisali wszyscy biskupi obecni na zebraniu Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze 18 listopada 2021 roku. Jest to wyraz wdzięczności za to, że pomimo emerytury nie zwolnił tempa swojego zaangażowania duszpasterskiego.

W liście napisano m.in. "W adhortacji apostolskiej Pastores gregis czytamy, że cały Kościół żywi głęboki szacunek dla tych naszych braci - biskupów emerytów - którzy pozostają ważnymi członkami kolegium biskupów, oraz jest im wdzięczny za posługę pasterską, którą spełniali i nadal pełnią, ofiarując w ten sposób wspólnocie swoją mądrość i doświadczenie. Konferencja Episkopatu Polski pragnie przekazać Księdzu Biskupowi serdeczne podziękowania i wyrazy uznania za gorliwą służbę pasterską spełnianą na urzędzie biskupa pomocniczego Archidiecezji Lubelskiej oraz za ofiarną współpracę w strukturach Konferencji Episkopatu Polski W radosnym Te Deum wyrażamy głęboką wdzięczność Bożej Opatrzności za wszelkie dary i łaski, jakie stały się udziałem Księdza Biskupa na przestrzeni wieloletniego posługiwania oraz za świadectwo życia wiarą i służby w miłości na chwałę Bogu i dla dobra Kościoła. (...)".

O powołaniu do kapłaństwa i posłudze księdza biskupa można przeczytać także w tekście "Wzrastałem w cieniu sanktuariów Maryi".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy