Zakończył się kolejny etap prac projektowych nad multimedialną instalacją ukazującą historię powstania wotum Jagiełły za zwycięstwo pod Grunwaldem.
Zadanie "Cyfrowa historia Kościoła Rektoralnego pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie" w trzecim etapie obejmuje wykonanie prezentującej niezwykłą historię powstania tego kościoła jako wotum króla Władysława Jagiełły za zwycięstwo w bitwie pod Grunwaldem instalacji wraz z digitalizacją 141 obiektów, w tym zabytkowych, poddanych konserwacji.
- Specjalnie na potrzeby instalacji wykorzystane również będą zdigitalizowane zasoby, które stworzą autorski zaanimowany i wymodelowany materiał wideo, 3D. Wszystko ujęte będzie w formie interaktywnej aplikacji, dostępnej na stole multimedialnym i w internecie - informuje ks. Dariusz Bondyra, rektor kościoła.
- Powyższe działania związane z zasobami cyfrowymi kościoła będą służyły świadomemu i bezpiecznemu korzystaniu z nowych mediów oraz przyczynią się do rozwoju kompetencji związanych z działaniami twórczymi osób w posługiwaniu się nimi. Dzięki temu zasoby cyfrowe kościoła zostaną wykorzystane zarówno do celów popularyzacyjnych, edukacyjnych, jak również naukowych - dodaje ks. Bondyra.
Instalacja - aplikacja "Linia czasu" ma pokazać niezwykłą historię powstania kościoła rektoralnego pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lublinie. Instalacja składa się z modułów ułożonych chronologiczne: przepowiednia św. Brygidy, zwycięstwo Jagiełły w bitwie pod Grunwaldem, powstanie i budowa kościoła, okres sióstr brygidek, okres sióstr wizytek, okres współczesny, wielki remont.
Aplikacja w kościele pobrygidkowskim będzie miała formę animowanych plansz graficznych, ilustrowanych bogatym materiałem w formie produkcji audio, złożonej z nagranych głosów postaci, odgłosów tła oraz autorskiej muzyki. Wszystko ujęte w formie interaktywnej aplikacji, dostępnej na stole multimedialnym i w internecie. Już teraz można zapoznać się z cyfrową historią kościoła zbudowanego przez króla Władysława Jagiełłę. Link do instalacji znajduje się TU.