Ks. Wojciech Rebeta mówi o przyczynie spadku powołań

Ojciec duchowny lubelskiego seminarium nie ukrywa, że liczba chętnych do seminarium w ostatnich latach jest odzwierciedleniem czasów, w których żyjemy.

Dzisiejsza świadomość młodych ludzi kształtowana jest głównie przez media, przez internet - zaznacza ks. Wojciech Rebeta. - Mniejszy wpływ na wychowanie ma rodzina czy szkoła, a w mediach nie ma wezwania do wyrzeczenia, do ascezy. Poddawana w wątpliwość jest zarówno wiara jak i Kościół.  

Zdaniem ks. Rebety nadzieją na rozwiązanie kryzysu powołań są konkretni ludzie.

- Nic tak bardzo nie przekonuje drugiego człowiek jak świadectwo życia - podkreśla ojciec duchowny. - Ono ma największą moc przyciągania do Boga. I nie chodzi tu tylko o księży. Dotyczy to wszystkich wierzących. Dziś świat ma dużo do zaoferowania, wzywa: zajmij się sobą. Odciąga od myślenia w kategoriach służby, poświęcenia. Zachęca do skupienia się na sobie i swoich pragnieniach. Z drugiej strony jak popatrzymy na Islam, który jest radykalny i trudny, to tam nie brakuje ludzi, pociągniętych wiarą. Wydaje mi się, że wielu młodych chłopaków ma potrzebę uporządkowanego świata, który stawia przed nimi wymagania. Łatwiejsze życie dziś zasłania potrzeby duchowe. Może rodzić się pytanie, po co mi Bóg, skoro mam wszystko, co zapewnia zdrowie, przyjemność. W tym sytym świecie jest jednak cierpienie duszy wielu młodych ludzi, którzy nie odnajdują sensu życia. Tu jest szansa dla Kościoła, by w swoim duszpasterstwie umiał pokazać piękną głębię świata z Bogiem jako lekarstwo na pustkę. 

Każdy, kto pragnie rozpoznawać obecność Chrystusa w swoim życiu, wchodzić z Nim w dialog przez modlitwę we wspólnocie Kościoła, zaproszony jest, by przyjechać do seminarium na dni skupienia dla osób rozeznających swoje powołanie

Szczegóły:

Termin: 27–29 grudnia 2021 r.
 Rozpoczęcie w poniedziałek o godzinie 18.00 (kolacja), a zakończenie w środę o godzinie 13.00 (obiad)

Wiek: 16–29 lat

Osoby nieletnie powinny przywieść zgodę rodzica lub opiekuna prawnego. 

Miejsce: Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie ul. Wyszyńskiego 6


Zgłoszenia: do 26 grudnia 2021 r.
ks. Andrzej Flis
tel. 781 512 460
e-mail: aflis74@gmail.com

Warto zabrać ze sobą Pismo św. i różaniec
. 

Koszt: bezpłatnie.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..