Życzenia metropolity lubelskiego dla czytelników "Gościa Lubelskiego"

Abp Stanisław Budzik składa świąteczne życzenia.

Drodzy Czytelnicy "Gościa Lubelskiego"! 

„Radujmy się wszyscy w Panu,

dzisiaj narodził się nam Zbawiciel.

Dzisiaj prawdziwy pokój

zstąpił z nieba na ziemię”.

 

Msza Święta Pasterska

Antyfona na Wejście

W Święta Bożego Narodzenia udajemy się w duchu do Betlejem, aby w małym Dziecku rozpoznać Słowo, które stało się Ciałem i rozbiło swój namiot wśród nas. Wsłuchujemy się w głos niebiańskiego hymnu: Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom, w których sobie upodobał.

Niech Ten, który jest naszym pokojem, który zburzył mury ludzkiej wrogości i głosił pokój zarówno dalekim, jak i bliskim (por. Ef 2), rozświetli mroki ludzkiej nocy promieniami przebaczenia i pojednania.

Wołamy o pokój dla rozdartego konfliktami świata i dla naszych poranionych serc. Niech Nowonarodzony przyniesie pokój tym, którzy obawiają się o życie i zdrowie swoje oraz swoich bliskich; którzy lękają się o bezpieczeństwo swoich granic; którzy pozbawieni zostali ojczyzny i dachu nad głową.

Niech Ten, który się narodził, pomoże nam stać się ludźmi Bożego upodobania – na Jego obraz, a więc ludźmi pokoju i pojednania, porozumienia i dialogu.

Wszystkim Czytelnikom "Gościa Lubelskiego" życzę radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz bogatego w pokój i dobro Nowego Roku!

+ Stanisław Budzik

arcybiskup metropolita lubelski                                                                                                                                                      

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..