Nowy numer 20/2022 Archiwum

Ścieżka przyrodnicza "Nietoperze doliny Bystrzycy" już otwarta

Mieszkańcy Lublina mogą już spacerować nową ścieżką przyrodniczą. Jest ona zlokalizowana w przebiegu istniejącej ścieżki rowerowej wzdłuż Bystrzycy.

Początek ścieżki przyrodniczej „Nietoperze doliny Bystrzycy” znajduje się w Parku Ludowym, a kończy nad Zalewem Zemborzyckim. Na szlaku zamontowano 90 budek i 14 schronów dla nietoperzy oraz 5 tablic informacyjno-edukacyjnych. Tablice, budki i schrony zostały rozmieszczone w okolicy ścieżki rowerowej na wysokości Parku Ludowego, za mostem na al. Piłsudskiego, na rozwidleniu ścieżki rowerowej przy moście przy ul. Krochmalnej, przy kładce nad Bystrzycą na osiedlu Nałkowskich, a ponadto przy zaporze nad Zalewem Zemborzyckim. Jaki informuje Anna Czerwona z biura prezydenta, na tablicach informacyjno-edukacyjnych znalazły się podstawowe informacje na temat tych ssaków oraz ich ochrony.

- Ścieżka przyrodnicza „Nietoperze doliny Bystrzycy” powstała, aby uświadomić mieszkańcom, jak ważną rolę odgrywają nietoperze w środowisku. Razem z jerzykami są one bowiem naturalną bronią w walce z komarami i innymi szkodliwymi owadami. Mamy również nadzieję, że dzięki tej inicjatywie Lublinianie będą mieli okazję lepiej poznać te niewielkie zwierzęta i przestaną one budzić negatywne skojarzenia - mówi Blanka Rdest-Dudak, dyrektor Wydziału Zieleni i Gospodarki Komunalnej.

Ścieżka przyrodnicza powstała w ramach „Projektu Czynnej Ochrony Nietoperzy w Dolinie Bystrzycy” została zrealizowana przez Fundację Dla Przyrody oraz miasto Lublin.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama