Nowy numer 20/2022 Archiwum

Sylwetki świętych i błogosławionych. Zaproszenie na KUL

Katolicki Uniwersytet Lubelski zaprasza na konferencję "Święci, błogosławieni i kandydaci na ołtarze - związani z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II". To okazja by poznać sylwetki niezwykłych osób.

Święci, błogosławieni i kandydaci na ołtarze - związani z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II  - będą tematem pierwszej z cyklu konferencji naukowej, która 29 stycznia odbędzie się na KUL. W szczególny sposób zostaną przedstawione postacie, które odegrały znaczącą rolę w Kościele katolickim: kard. Stefan Wyszyński, bł. Władysław Miegoń, bp Władysław Goral, założyciel ruchu oazowego Franciszek Blachnicki i Idzi Radziszewski.

- KUL ma wielkich absolwentów. Wielkich także w znaczeniu teologicznym, bowiem mamy swoich świętych i błogosławionych - podkreśla prorektor KUL ks. prof. Mirosław Sitarz, który w najbliższą sobotę - wspólnie z rektorem KUL ks. prof. Mirosławem Kalinowskim - otworzy spotkanie naukowców.

- Wielką radością była beatyfikacja Kardynała Stefana Wyszyńskiego. To nasz wielki orędownik. Zadaniem postawionym dzisiaj przed nami jest przede wszystkim dotarcie do szerokiego grona osób i opowiedzenie o naszych wielkich absolwentach - dodał ks. prof. Sitarz.

Konferencja naukowa zatytułowana "Święci, Błogosławieni i Kandydaci na ołtarze z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II"  jest współorganizowana przez Uczelniany Samorząd Studentów KUL, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Wydziału Prawa KUL, Katedrę Kościelnego Prawa Publicznego i Konstytucyjnego KUL, Fundację "Myśląc Ojczyzna" oraz Towarzystwo Przyjaciół KUL.

Odbędzie się w formie stacjonarnej w Lublinie 29 stycznia o godz. 9 w sali C-1031 transmisja online tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama