Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Kurs na przewodnika muzealnego - oferta dla studentów

Państwowe Muzeum na Majdanku wznawia darmowy kurs na przewodnika muzealnego.

Po dwóch latach przerwy muzeum ponownie organizuje kurs na przewodnika muzealnego dla studentów. Osoby, które pozytywnie przejdą proces rekrutacji, ukończą bezpłatny kurs oraz zdadzą egzamin, mogą liczyć na współpracę z instytucją na zasadzie umowy-zlecenia.

- Oferta jest kierowana do studentów wszystkich kierunków, uczących się zarówno dziennie, jak i zaocznie, którzy nie ukończyli jeszcze 26. roku życia. Wymagana jest dyspozycyjność przez przynajmniej dwa dni w tygodniu oraz gotowość do pracy w soboty i niedziele. Istotne będą też umiejętność publicznego wypowiadania się, zaangażowanie w wykonywaną pracę, zainteresowanie historią II wojny światowej, predyspozycje do pracy pedagogicznej z młodzieżą oraz znajomość języka obcego - podkreśla Agnieszka Kowalczyk-Nowak, rzecznik prasowy Państwowego Muzeum na Majdanku.

Zakwalifikowane osoby wezmą udział w kursie, na który złożą się zajęcia dotyczące historii nazizmu, historii i topografii obozu koncentracyjnego na Majdanku oraz metodyki oprowadzania. - Nowością tegorocznej edycji będą zajęcia z języka angielskiego, które przygotują do oprowadzania grup anglojęzycznych. Po zakończeniu szkolenia odbędzie się egzamin teoretyczno-praktyczny z wiedzy o historii obozu na Majdanku oraz oprowadzania po ekspozycji muzealnej - dodaje A. Kowalczyk-Nowak.

Termin nadsyłania listów motywacyjnych i CV drogą elektroniczną na adres centrum@majdanek.eu upływa 20 lutego 2022 r. Udział w kursie jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje są dostępne na stronie www.majdanek.eu. Osobą do kontaktu w sprawie kursu przewodnickiego jest Łukasz Mrozik z działu Komunikacji i Relacji Zewnętrznych: tel. 81 7102831, email: l.mrozik@majdanek.eu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy