Reklama

    Nowy numer 11/2023 Archiwum

Dla młodych o rozeznawaniu powołania

Jak ma wyglądać moje życie? Czy Pan Bóg ma dla mnie jakiś plan? Czy moja przyszłość wiąże się z małżeństwem, a może to powołanie do kapłaństwa lub życia w zgromadzeniu? Odpowiedzi na te pytania stawiane przez młodych pomaga znaleźć Centrum Duszpasterstwa Młodzieży.

Stając u progu dorosłości, każdy musi odpowiedzieć sobie na pytanie "co dalej"? Nie zawsze to zadanie łatwe i pierwsze odpowiedzi nie zawsze są trafione.

- To normalny okres w życiu każdego młodego człowieka, by pytać siebie, Pana Boga i innych ludzi, jaka jest jego droga. Dlatego zrodził się pomysł, by stworzyć taką przestrzeń w ramach Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, gdzie będziemy się modlić o rozeznawanie powołania i zapraszać gości, którzy podzielą się swoim doświadczeniem życia zarówno w małżeństwie, jak i w kapłaństwie czy życiu zakonnym - wyjaśnia ks. Damian Szewczyk, duszpasterz młodych.

Dlatego cyklicznie, w pierwsze czwartki miesiąca, Centrum Duszpasterstwa Młodzieży (CDM) zaprasza na wspólną modlitwę o rozeznanie powołania, o dobrego męża i żonę.

Spotkanie rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 19.00 w dolnym kościele parafii pw. św. Józefa w Lublinie (ul. Filaretów 7). Po Eucharystii wysłuchać można konferencji lub świadectw dotyczących życia małżeńskiego lub zakonnego oraz dróg rozeznawania powołania.

Najbliższe spotkanie już dziś 3 lutego. Tym razem gośćmi będą księża sercanie i siostry franciszkanki misjonarki Maryi.

Wszystkie spotkania dostępne są także na kanale YouTube prowadzonym przez Centrum Duszpasterstwa Młodzieży. Gościem spotkania w lutym był Jan Barycki, który dawał świadectwo o życiu w małżeństwie.

Powołanie #7 - Jan Barycki - konferencja o rozeznawaniu powołania.
Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Archi. Lubelskiej
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy