Są tacy, co do duszpasterstwa przychodzą prosto po zajęciach. Spędzają tu długie godziny, przygotowując coś dla innych, czy zwyczajnie na rozmowie. Czują się tu jak w domu. To z myślą o nich ma powstać kuchnia, gdzie będzie można coś ugotować.
Inicjatyw jest naprawdę dużo, a to z pewnością nie koniec. Młodzi, którzy odnaleźli swoje miejsce w Kościele, chcą być tu obecni, jak mówią: na maksa, i swoim doświadczeniem dzielić się z innymi. To oni każdego dnia odwiedzają Centrum Duszpasterstwa Młodzieży, gdzie spędzają długie godziny.
- To wspaniali młodzi ludzie, którzy czują się tu jak w domu, a jak dom, to przydałaby się i kuchnia, gdzie można by ugotować jakiś makaron czy inne proste danie, jeśli jest taka potrzeba. Są takie dni, gdy do duszpasterstwa młodzi przychodzą zaraz po zajęciach w szkole czy na uczelni i są po prostu głodni. Stąd pomysł, by urządzić w duszpasterstwie kuchnię - mówi ks. Damian Szewczyk, duszpasterz młodych.
By było to możliwie, potrzebne są oczywiście pieniądze. By je zdobyć, została uruchomiona zrzutka, do wsparcia której zachęcamy. Koszt całego projektu szacowany jest na 9500 złotych.
Centrum Duszpasterstwa Młodzieży zostało powołane przez archidiecezję lubelską, by organizować dla młodzieży wspólne wyjazdy na Światowe Dni Młodzieży, na Europejskie Spotkanie Młodych organizowane przez braci z Taizé. Obecnie prowadzi kilka projektów duszpasterskich, w które są zaangażowani młodzi wolontariusze z całej archidiecezji: Spotkanie Młodych Archidiecezji Lubelskiej w Garbowie, Sen o pięknym życiu (projekt o historii powołania i jak wygląda życie tych, którzy na nie odpowiedzieli; historię tę można usłyszeć na kanale YouTube) i wiele innych spotkań i inicjatyw dla młodych.
W CDM działa również Zarząd Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, odpowiedzialny za wspólnoty KSM w całej archidiecezji. Wspólną inicjatywą jest między innymi Droga Krzyżowa na Majdanku, czy Światowe Dni Młodzieży w archidiecezji.