Nowy numer 33/2022 Archiwum

KUL udzieli wszelkiej pomocy swoim studentom z Ukrainy

Szczegóły będą ustalane wraz z ewentualnym niekorzystnym rozwojem sytuacji za naszą wschodnią granicą.

W związku z obecną sytuacją na granicy ukraińsko-rosyjskiej i płynącymi z niej informacjami o poważnych zagrożeniach, wyrażamy solidarność z narodem ukraińskim. Szczególne wyrazy wsparcia kierujemy do kilkuset studentów KUL pochodzących z Ukrainy - podkreśla Kolegium Rektorskie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Kolegium Rektorskie KUL poinformowało w wydanym oświadczeniu, że uniwersytet jest gotowy, w ramach istniejących możliwości, udzielić wszelkiej pomocy swoim studentom z Ukrainy. - Szczegóły będą ustalane wraz z ewentualnym niekorzystnym rozwojem sytuacji - zaznaczono.

"Stanowczo sprzeciwiamy się jakimkolwiek działaniom wojennym, które w żadnym przypadku, jak uczy nas historia, nie rozwiązywały problemów geopolitycznych, ale prowadziły do ich pogłębienia i milionów ludzkich dramatów. Sąsiednie narody, nawet pomimo rozmaitych różnic, mogą żyć w pokoju i prowadzić dialog, choć może być on trudny. Szczególnie przejawia się to w świecie nauki i kultury. Naukowcy, doktoranci i studenci KUL od lat budują pozytywne relacje ze swoimi koleżankami i kolegami z Ukrainy i Rosji. Przykładem może być Kongres Kultury Chrześcijańskiej, organizowany na naszym Uniwersytecie" - czytamy w oświadczeniu.

Władze KUL, odpowiadając na wezwanie papieża Franciszka, zachęcają do modlitwy w intencji pokoju w Europie i na świecie. - Prosimy Wszechmogącego Boga słowami św. Jana Pawła II: "Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama