Nowy numer 09/2024 Archiwum

Technologia w wydawnictwie szansą na sukces

Na rynku funkcjonuje już od 45 lat. Choć kojarzone jest często ze stricte religijnymi pozycjami wydawniczymi, "Gaudium" z powodzeniem realizuje oczekiwania najbardziej wymagających klientów komercyjnych.

Misją wydawnictwa od początku jego funkcjonowania jest działanie "W służbie Słowa". Dlatego przez wiele lat swojej działalności publikowało przede wszystkim książki niezbędne w katechizacji i duszpasterstwie. Oferta jednak była i jest stale rozszerzana o literaturę popularnonaukową, albumy, bajki dla dzieci i publikacje z różnych dziedzin. 

- Współpracujemy z bardzo wymagającymi klientami, którzy oczekują szczególnie wysokiej jakości druku i wykonania produktu - podkreśla Agnieszka Grądek, menager produkcji w wydawnictwie. - Drukujemy prace artystyczne, foldery, albumy, katalogi, plakaty i kalendarze dla instytucji kulturalno-oświatowych. W naszym wydawnictwie swoje książki, planery, notesy i kalendarze chce wydawać wielu influencerów zajmujących się self-publishingiem. Współpracujemy z uczelniami wyższymi i wydawnictwami naukowymi, ale także instytucjami publicznymi - szkołami, urzędami miast i gmin - informuje menager. 

- Jesteśmy oczywiście wydawcą podręczników do religii - zaznacza A. Grądek - Każdego roku drukujemy setki tysięcy podręczników i kart pracy (zeszyty ćwiczeń) dla wszystkich poziomów nauczania: przedszkola, szkoły podstawowej i ponadpodstawowej. Jednak dotychczas posiadany park maszynowy ograniczał nasze możliwości druku podręczników we własnym zakresie, musieliśmy podzlecać wykonanie w innych drukarniach.

Wiele się zmieniło, kiedy w lutym br. w “Gaudium” została zainstalowana maszyna offsetowa firmy Heidelberg Speedmaster CX 104-4. - To maszyna czterokolorowa, pełnoformatowa, bardzo wszechstronna, może z łatwością obsługiwać wszystkie materiały, od papierów niskogramaturowych po kartony opakowaniowe - chwali urządzenie Agnieszka Grądek. - Ta maszyna umożliwia osiągnięcie wysokiej wydajności z prędkością do 16 500 arkuszy na godzinę. Bardzo innowacyjna, została zaprojektowana z myślą o różnorodności i szybkim przełączaniu między różnymi typami zadań drukowania. Dzięki zintegrowanym systemom wsparcia uzyskujemy krótkie czasy konfiguracji i niezawodnie wysoką jakość druku. Zastosowanie nowej i wydajnej technologii jak podkreśla A. Grądek, prowadzi do znacznego wzrostu wydajności przy jednoczesnym znacznym 
obniżeniu emisji dwutlenku węgla w przeliczeniu na zadrukowany arkusz. 

Technologia szansą na sukces

Maszyna jest połączona w sieć za pośrednictwem nowego oprogramowania - systemu Prinect Production Manager.

Od 2012 r. funkcję dyrektora w “Gadium” sprawuje ks. Marek Szymański. W tym czasie wydawnictwo przeżyło największą modernizację. - Przez nasze wydawnictwo przeszło wiele pokoleń drukarzy i kilku dyrektorów. Dziś jako drukarnia komercyjna wykonujemy naprawdę bardzo  różnorodne druki nisko i średnionakładowe, zmieniamy często podłoża druku i nakłady - mówi Magdalena Surmacz, menager działu handlowego. - Nasza nowa maszyna jest zdecydowanie perełką na lokalnym rynku wydawniczym. W Lublinie jest kilka drukarń, które posiadają nowe maszyny, ale nasza ma jedną z najwyższych jakości druku w dużym formacie B1. 

“Gaudium” nie porównuje się z wielkimi drukarniami, jednak ze względu na nowoczesną technologię jaką dysponuje, wybija się na czołową pozycję na lokalnym rynku wydawniczym. - Do tej pory uchodziliśmy za firmę, która ma wysoką jakość druku, dziś bez wątpienia nasze usługi, dzięki nowoczesnej maszynie  są jeszcze lepsze - podkreśla Magdalena Surmacz. - Z innymi wydawnictwami możemy też konkurować ofertą cenową i kompleksowym podejściem do wymagań klienta. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy