Nowy numer 5/2023 Archiwum

Żeby zapomniały o wojnie

Dla dzieci organizowane są w Agape Club zajęcia świetlicowe, edukacyjne i integracyjne. A matki mogą choć na chwilę odetchnąć. W pomoc angażują się także Ochotnicze Straże Pożarne.

Żeby zapomniały o wojnie   Do punktów, w których przebywają podopieczni OPOPP, trafia m.in. żywność o długim terminie ważności. MJ

Produkty żywnościowe przekazane przez Bank Żywności w Lublinie za pośrednictwem stowarzyszenia Ośrodka Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem prowadzonym przez Agape trafiły do osób z Ukrainy, które uciekając przed wojną znalazły schronienie na terenie Lubelszczyzny. Żywność trafiła do podopiecznych Agape w Lublinie, Nasutowie, Rogóźnie, Kaniowoli i Chełmie.

Obok pomocy prawnej i psychologicznej stowarzyszenie dla osób uciekających przed wojną, stowarzyszenie organizuje dla rodziców i dzieci z Ukrainy spotkania w Agape Club przy ul. Bernardyńskiej 5 w Lublinie, codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 13.30. - To szansa na wspólną zabawę dla dzieci, integrację poprzez gry, konkursy i kolorowanki, aby nie myślały o wojnie, a matki choć chwilę odetchnęły - informuje Anna Łoś z zarządu organizacji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy