Nowy numer 25/2022 Archiwum

Spotkanie Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Archidiecezji Lubelskiej

Centralnym punktem kolejnego spotkania w ramach duszpasterstwa była Msza św. w kościele akademickim.

Kolejne spotkanie Duszpasterstwa Środowisk Twórczych Archidiecezji Lubelskiej miało miejsce w kościele akademickim przy Al. Racławickich w Lubinie. Centralnym punktem spotkania była Eucharystia.

Rozważania były skoncentrowane wokół słów B. Pascala: „Jezus będzie konał aż do skończenia świata; nie wolno nam spać przez ten czas!” oraz fragmentu z Księgi Izajasza: „Ja nigdy nie zapomnę o Tobie”.

- Człowiek w społeczeństwach rozwiniętych coraz częściej próbuje „radzić sobie bez Boga” i żyć bez Boga. Akceptuje Ewangelię - ale odziera ją z warstwy transcendentnej i eschatologicznej. Tymczasem to Krzyż Chrystusa jest miejscem, z którego wyrasta chrześcijaństwo. Nie bez przyczyny opis Męki Pana zajmuje tak ważne miejsce w Ewangelii. Czcimy Chrystusa, który woła: „Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił” - bo ten psalm, rozpoczęty lamentem - kończy się uwielbieniem Boga. Zaufanie Bogu prowadzi do zmartwychwstania - mówił w homilii duszpasterz.

Kolejne spotkanie zaplanowano na środę 27 kwietnia na godz. 17.30 w kościele akademickim. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie i dyskusja. Duszpasterstwo jest otwarte na wszystkich chętnych, chcących pogłębić duchowość chrześcijańską.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama