Misterium w Urzędowie

W Wielki Piątek na Rynek w Urzędowie wyjdzie lud jerozolimski. Przed Piłatem stanie Jezus oskarżony przez faryzeuszy i kapłanów żydowskich, a rzymscy żołnierze powiodą Go na Golgotę, czyli wały urzędowskie.

W piątek 15 kwietnia w Wielki Piątek w Urzędowie po raz pierwszy odbędzie się religijne widowisko w plenerze „Misterium Męki Pańskiej”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00 przed budynkiem Urzędu Miejskiego w centrum Urzędowa i będzie ukazywało realistyczne sceny tragizmu męki oraz śmierci Jezusa.

Realizacji tego wydarzenia podjęli się wspólnie Ośrodek Kultury w Urzędowie, parafia pw. św. Mikołaja w Urzędowie oraz burmistrz Urzędowa. W przedsięwzięcie zaangażowanych zostało blisko 100 aktorów, którymi są mieszkańcy gminy. 

Wydarzenie rozpocznie się od sceny, w której Judasz za 30 srebrników sprzedaje i zdradza Jezusa. Kolejne sceny to: ostatnia wieczerza, skazanie Jezusa i oddanie w ręce arcykapłanów żydowskich, biczowanie i skazanie na śmierć. Trasa Drogi Krzyżowej będzie wiodła na Golgotę, tj. wały urzędowskie, gdzie nastąpi ukrzyżowanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..