Pomoc uchodźcom w parafii św. Jana Nepomucena w Fajsławicach

Mieszkańcy parafii św. Jana Nepomucena w Fajsławicach Wielki Tydzień rozpoczęli liturgią w intencji pokoju na Ukrainie.

Pomoc uchodźcom w parafii św. Jana Nepomucena w Fajsławicach Mieszkańcy parafii św. Jana Nepomucena w Fajsławicach Wielki Tydzień rozpoczęli liturgią Niedzieli Palmowej. Msza św., której przewodniczył ks. Marcin Smalec, była tego dnia sprawowana w intencji pokoju w Ukrainie. W liturgii uczestniczyli również uchodźcy z Ukrainy, którzy uciekając przed wojną, znaleźli schronienie i bezpieczeństwo na terenie gminy Fajsławice. 

- Uchodźcy pragnąc okazać swoją wdzięczność za pomoc i troskę, jakiej doświadczają od mieszkańców gminy, zaprezentowali w kościele parafialnym repertuar muzyczny w swoim języku ojczystym. Główną inicjatorką tej formy podziękowania była Lidia Hlynska, która z wykształcenia jest nauczycielem śpiewu i dyrektorem kolegium muzycznego w Ukrainie. Wykonane przez uchodźców wojennych utwory poruszyły serca zebranych, wzbudzając wzruszenie, a nawet łzy - informuje Aleksandra Granat, pracownik gminy Fajsławice.

Na zakończenie liturgii w imieniu wszystkich uchodźców Lidia Hlynska i Olena Blazhevych, a także dzieci i młodzież ukraińska, skierowali do parafian, duszpasterzy i przedstawicieli władz gminy słowa szczerego podziękowania za okazaną pomoc, dach nad głową, ciepłe słowo i zrozumienie.

Podziękowano również Anecie Kosmali, dyrektorce Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach, za umożliwienie i organizację zajęć dla dzieci z Ukrainy. Uchodźcy podziękowali również wszystkim wolontariuszom za bezinteresowną opiekę i poświęcony czas, gospodarzom, którzy przyjęli uchodźców pod swój dach, a w szczególności gminnemu przedsiębiorcy - Dariuszowi Janiszkowi, który od wybuchu wojny pomaga uchodźcom nie tylko na terenie gminy, ale też na granicy z Ukrainą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..