Nowy numer 47/2023 Archiwum

To będą prawdziwe piłkarskie emocje z udziałem gwiazd!

Po dwuletniej przerwie wracają finały Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową. Impreza już 23 kwietnia. Kto tym razem zdobędzie puchar metropolity lubelskiego?

Piłkarskie rozgrywki o puchar arcybiskupa w naszej archidiecezji to już tradycja. Odbywają się co roku na wiosnę.  Bierze w nich udział ok. tysiąca ministrantów. Wcześniej drużyny o dotarcie do finału muszą powalczyć podczas turniejów dekanalnych. 

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią przed nami XII Finały Mistrzostw Liturgicznej Służby Ołtarza w piłkę nożną halową. 

Rozgrywki rozpocznie Msza św. o godz. 10 pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika  w kościele Matki Bożej Różańcowej w Lublinie przy ul. Bursztynowej 20.

Po Mszy wszyscy ministranci i lektorzy podzieleni na kategorie wiekowe rozjadą się do sześciu hal sportowych.

Główna hala mistrzostw w tym roku to hala Uniwersytetu Medycznego w Lublinie (ul. W.Chodźki 15), gdzie o godz. 16 rozpoczną się mecze finałowe.

Na imprezie będzie obecny dziennikarz sportowy TVP i komentator Dariusz Szpakowski, który będzie komentował finały mistrzostw oraz mecze gwiazd. Nie zabraknie również prowadzącego Teleexpress Rafała Patyry, który wielokrotnie odwiedzał już Lublin i uczestniczył w mistrzostwach LSO. 

Gośćmi wydarzenia będzie także reprezentacja piłkarska 82 nd Airborne Division oraz reprezentacja alumnów lubelskiego seminarium.

Finały oraz mecze gwiazd oglądać mogą wszyscy miłośnicy piłki nożnej.

Wstęp jest wolny. 
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy