Nowy numer 39/2023 Archiwum

Otwarcie Instytutu Pedagogiki na UMCS

Wartość inwestycji wyniosła prawie 46 mln zł, z czego uczelnia uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad 20 mln zł.

Odbyło się uroczyste otwarcie nowego gmachu Instytutu Pedagogiki Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. przedstawiciele władz uniwersytetu, reprezentanci władz rządowych i samorządowych oraz zaproszeni goście.

Po uroczystym przecięciu wstęgi przez przedstawicieli władz rządowych, samorządowych, rektorskich i kanclerskich uczelni, budynek poświęcił bp Adam Bab.

Rektor UMCS prof. Radosław Dobrowolski przywitał przybyłych gości i podkreślił, że dzień ten jest niezwykle ważny dla Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. - Formalnie oddajemy w użytkowanie pracownikom, doktorantom i studentom Wydziału Pedagogiki i Psychologii obiekt ze wszech miar nowoczesny i infrastrukturalnie przygotowany na wyzwania XXI w. Jest to jednocześnie doskonały moment i dobry czas na podkreślenie dokonań i podziękowanie dla tych osób, które przyczyniły się najpierw do stworzenia wizji tej inwestycji, a później do jej realizacji - mówił.

Wojewoda lubelski Lech Sprawka zaznaczył, że podstawową funkcję uniwersytetu można ująć w jednym zdaniu: to zapewnienie jak najwyższej jakości procesu dydaktycznego.

Nowa siedziba Instytutu Pedagogiki Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS powstała w sąsiedztwie oddanych do użytku w 2020 r. obiektów Wydziału Politologii i Dziennikarstwa oraz Instytutu Psychologii Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS.

Kubatura gmachu wynosi 26 880 m sześciennych, a jego powierzchnia użytkowa to 6 246,21 m kwadratowych. Budynek składa się z pięciu kondygnacji i jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami, zapewniając im znaczący komfort pracy oraz studiowania. Spełnione są także wszystkie najwyższe wymagania w zakresie zabezpieczenia przeciwpożarowego i przepisów sanitarnych.

Z nowej siedziby Instytutu Pedagogiki UMCS korzysta obecnie 1330 studentów, słuchaczy studiów podyplomowych i doktorantów oraz 118 pracowników. Wartość inwestycji wyniosła prawie 46 mln zł, z czego uczelnia uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości ponad 20 mln zł.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast