O przyszłości w niepewnych czasach mówił w Lublinie m.in. prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Kolejna konferencja poświęcona wartościom w biznesie, której patronem medialnym jest „Gość Lubelski”, została poświęcona wyzwaniom i problemom organizacji w warunkach niepewności.
Podczas otwarcia konferencji dr Mariusz Banach, zastępca prezydenta Lublina podkreślał, że jeśli w tym mieście może być realizowana tak poważna konferencja, to oznacza, że jest tu znaczny potencjał naukowy i biznesowy. Podkreślił, że kluczowa jest dziś społeczna odpowiedzialność biznesu, gdyż uczestniczymy w nadzwyczajnym procesie, gdzie biznes i nauka zdały egzamin, a teraz należy pytać o przyszłość w związku z napływem uchodźców z Ukrainy. – Jak to wydarzenie może stać się dla nas szansą? Czy mamy troszczyć się już o to, by tu zostali? Czy uchodźcy są dla nas zadaniem czy szansą? I czy to już właściwy moment, by stawiać te pytania – zastanawiał się.
Pierwszy wykład inauguracyjny w trakcie konferencji wygłosił Artur Soboń, sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów i Poseł na Sejm RP. Podkreślał, że jeśli nie ma wzajemnego zaufania to w przypadku każdej transakcji wzrastają koszty. Przedstawił w trakcie wykładu główne cele resortu, a także perspektywę rozwoju gospodarczego Polski. Podkreślił, że gospodarka jest stabilna, ale czynniki zewnętrzne powodują utrudnienia.
Z kolei dr Marek Dietl, prezes zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, wiele miejsca poświęcił procesowi rozpędzonej inflacji w Europie. Podkreślał awans Polski wśród największych gospodarek. Odnosząc się do wzrostu cen surowców zwrócił uwagę, że najwięcej zyskują w ostatnim czasie Arabia Saudyjska, Kanada i Brazylia, a technologicznie rozwinięta Korea Południowa traci. Akcentował, że Polska radzi sobie z inflacją, a przewidywalny wzrost gospodarczy szacuje się między
- Wzorem lat ubiegłych, tegoroczna edycja obejmuje szeroką tematykę dotyczącą wartości w biznesie w aspekcie finansowym, zarządczym i społecznym uwzględniającym wyzwania, jakie pojawiają się w organizacjach w związku z niestabilnym otoczeniem. Szczególnie ważnym zagadnieniem jest kreowanie wartości oraz zarządzanie efektywnością i ryzykiem przedsiębiorstw w warunkach niepewności wynikającej z pandemii, wysokiej inflacji, sytuacji zaopatrzenia w energię i uwarunkowań gospodarczych. Wydarzenie to jest doskonałą okazją do wymiany poglądów i omówienia wyników badań z zakresu wielu dyscyplin naukowych zarówno z teoretykami, jak i praktykami biznesowymi - informuje prof. inż. Artur Paździor, organizator konferencji, kierownik Katedry Finansów i Rachunkowości na Wydziale Zarządzania Politechniki Lubelskiej oraz prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego Oddział w Lublinie.
Tegoroczna konferencja odbywa się w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w 28 i 29 kwietnia w formie hybrydowej.