Nowy numer 22/2023 Archiwum

Nowatorski kierunek studiów podyplomowych w Lublinie

Oferta studiów skierowana jest do absolwentów studiów wyższych I i II stopnia lub jednolitych magisterskich, którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne.

Celem studiów, na które właśnie rozpoczęto rekrutację, jest umożliwienie osobom z uprawnieniami pedagogicznymi zdobycia i podniesienia kwalifikacji w nauczaniu kultury i języka polskiego jako obcego albo też dziedziczonego. Zapotrzebowanie na nauczycieli języka polskiego jako obcego lub dziedziczonego wzrasta od wielu lat, sytuację tę w ostatnich miesiącach pogłębiły zmiany geopolityczne, w tym wojna za wschodnią granicą Polski. Zapotrzebowanie na specjalistów z tego zakresu będzie się utrzymywać przez najbliższe lata.

Oferta studiów skierowana jest do absolwentów studiów wyższych I i II stopnia lub jednolitych magisterskich, którzy posiadają przygotowanie pedagogiczne.

W programie studiów znajdą się m.in. takie zagadnienia jak: metodyka nauczania języka polskiego jako obcego/dziedziczonego dzieci w wieku wczesnoszkolnym, kulturowa interpretacja dzieła literackiego w kontekście historycznoliterackim, sztuka polska w nauczaniu języka polskiego jako obcego/dziedziczonego, lingwistyka antropologiczna, twórcze pisanie w języku polskim, wsparcie psychologiczne uczniów migrujących, w tym uczniów z terenów objętych konfliktami/wojną, historia Polski na tle dziejów powszechnych - wybrane zagadnienia, dyplomacja kulturalna.

Zajęcia będą miały również wymiar praktyczny. Kierownikiem studiów podyplomowych jest prof. Beata Obsulewicz-Niewińska z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Absolwenci uzyskają dodatkowe, potwierdzone dyplomem, kwalifikacje do nauczania języka polskiego jako obcego lub dziedziczonego w szkołach w Polsce, w szkołach polskich poza Polską, szkołach polonijnych i szkołach europejskich. Zdobędą także potwierdzone kompetencje do pracy w projektach międzynarodowych.

Rejestracji na studia podyplomowe należy dokonać w systemie rekrutacyjnym rekrut.kul.lublin.pl. Więcej informacji TU.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast