Nowy numer 22/2023 Archiwum

Noc Kultury 2022. Jaka będzie?

Po raz 16. uliczki Starego Miasta staną się najbardziej niezwykłymi zakątkami Europy. W nocy z soboty na niedzielę (z 4 na 5 czerwca) wszystko może się zdarzyć!

Tegoroczna edycja Nocy Kultury odbędzie się pod hasłem Sztuki Stosowanej. 

Sztuka po raz kolejny ożywi miejsca nieznane lub zapomniane. Bramy znów staną się świetlistymi instalacjami, place i skwery scenami muzycznymi, a uliczki Starego Miasta zaskoczą nawet stałych bywalców.

– Już od dawna tęsknimy za miastem pełnym ludzi, gwaru, rozmów i śmiechu. Wciąż wspominamy ulice ciasno wypełnione tłumami spacerowiczów. Mimo niespokojnych i wyjątkowo trudnych czasów pragniemy chociaż na kilka chwil, ziścić beztroski sen o pięknych ludziach w pięknym mieście - mówi Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektorka Nocy Kultury. - Już po raz 16. sztuka wniknie w tkankę miejską, by odmienić zarówno przestrzeń, jak i ludzi. 

Organizatorzy Nocy Kultury w tym roku podjęli współpracę z ukraińskimi artystami. Są to autorzy instalacji artystycznych pt. Wiosenna dziewczyna (Ylia Hryhoryeva) oraz Olha 1891(Olha Chykalo). - Ich prace będziemy mogli podziwiać podczas trwania wydarzenia - mówi Grzegorz Rzepecki, dyrektor Warsztatów Kultury w Lublinie. - Nowi mieszkańcy Lublina będą mogli zobaczyć swoich rodzimych artystów. Dodatkowo, w czasie trwania festiwalu, odbędą się spacery po Lublinie z przewodnikiem w języku ukraińskim. Będziemy aktywnie włączać Ukraińców w program wydarzeń, aby wiedzieli, że są ważną częścią naszej społeczności.

Program wydarzeń zaplanowany na tegoroczną edycję znajduje się na stronie Noc Kultury.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast